Úvodní stránka   Napište nám   I Like sociální sítě
 
  Fitaktivnet
CZE | ENG
text

Zdá se, že člověk už dokáže vše, na co si vzpomene. A ejhle. Úplně obyčejná věc. Existuje člověk, který je tlustý, a přitom by tlustý být nechtěl. Naopak, chtěl by být hubený. Dnes ve 21. století denně sledujeme vědecký a technologický pokrok všude kolem nás. Chystá se vesmírná turistika, auta začínají sama řídit. I v osobní rovině se věci, které se nám ještě nedávno zdály nedosažitelné (např. gps navigace v každém autě a, mobily které nás dělají neustále dostupnými online, fotí, přijímají maily) stávají něčím zcela samozřejmým.

 

A to není vše. On to není ojedinělý příklad. Naopak počet takovýchto lidí v naší společnosti neustále roste. Dokonce je to považováno za celospolečenský problém. Že Vám neříkáme nic nového? To je jasné. Ale dokáže někdo odpovědět, proč tomu tak je? Že by lidé nevěděli, jak na to? V principu je to přece tak primitivní.

Stačí méně jíst a více se pohybovat. To zní až příliš jednoduše, co? Ale je to tak. A co více?

Komplikovanější metody stejně moc nefungují. Jedna z nejčastějších otázek, se kterou se u klientů setkáv& [...]

text

Donutit se k pravidelnému cvičení bývá často mnohem obtížnější než omezit jídelníček a přestat jíst oblíbená jídla. Zeptali jsme se proto několika trenérů na jejich tipy, jak motivaci nejen najít, ale hlavně si ji dlouhodobě udržet.

Bude to možná znít trochu banálně, ale právě vědomí, že se sebou opravdu chcete nebo potřebujete začít něco dělat, je samo o sobě tou nejlepší motivací, jakou můžete mít.

 

Nic neodkládejte

"Pokud tedy máte pocit, že potřebujete zhubnout nebo zpevnit postavu, začněte s tím hned a na nic nečekejte," říká fitness trenérka Iveta Kubicová. Neplánujte, že začnete v pondělí nebo od ledna. Rovnou se seberte a běžte do posilovny, nebo alespoň udělejte doma pár sklapovaček a do fitka zajděte hned zítra.

Vyberte si správný pohyb

"Aktivitu, kterou hodláte provádět dlouhodobě a pravidelně, vybírejte opravdu pečlivě. Pohyb vás musí především bavit," vysvětluje osobní fitness trenér On [...]

 

Reklama

 
Registruj se do programu   Pozvi přátele   OnLine hubnutí